jak dobrać długość łańcuszka?

Dobra długość naszyjnika podkreśli twoje piękno

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że łańcuszki potrafią dodać szyku i charakteru każdej stylizacji. Uznaje się je niezbędnik kobiecej i męskiej szkatułki. Są one rdzeniem naszego stylu. Można spotkać się z różnymi, często bardzo niestandardowymi długościami łańcuszków. Natomiast my skupimy się na tych najczęściej spotykanych. Oto kilka wskazówek, czym się kierować przy wyborze długości łańcuszka.

Czy powinno się długość łańcuszka dostosować do naszego ubioru?

Istnieje wiele czynników, które warunkują dobrze dobraną długość naszyjnika. Jednym z nich jest nasza garderoba. Jeśli wśród ubrań w szafie dominują głównie bluzki, koszule, swetry z dekoltem w literę V wtedy też pod tym kątem powinniśmy dobrać długość łańcuszka. Możemy pozwolić sobie na dłuższe modele, tak, by wyeksponować biżuterię i z czasem wzbogacić ją o wyjątkowe medaliki i zawieszki.

Pierwszy warunek: długość biżuterii powinna zapewnić nam komfort jej noszenia

Decydując się na nowy łańcuszek oprócz walorów estetycznych warto zwrócić uwagę na aspekt praktyczny, czyli jaką długość wybrać, by spełniała oczekiwania względem swojego przeznaczenia. Przy zakupie łańcuszków warto sprawdzić, czy biżuteria swoją formą i długością nie przytłacza nas. Ta dobrze dobrana idealnie podkreśli naszą figurę, będzie pasować do naszej sylwetki i wzrostu. Zanim zdecydujemy się na zakup musimy zadać sobie pytanie o to, gdzie chcielibyśmy, aby łańcuszek docelowo się kończył, na jakiej wysokości naszego dekoltu opadał, do którego punktu klatki piersiowej sięgał. To pozwoli nam zawęzić grono ofert.

Zmierzenie długości łańcuszka, którego zakup mamy w planach, jest możliwe w domowych warunkach. Możemy posiłkować się wymiarami naszej prowizorycznej biżuterii, czyli jakiegoś rzemyka, czy sznurka. Dzięki temu sposobowi wiemy, jaką długość naszyjnika wybrać porównując ją do danych z tabeli. Dobrą praktyką jest właśnie wykorzystanie domowego sznurka i manewrowanie jego długością do tego momentu aż uznamy, że udało nam się dostosować sznurek do właściwej długości. Jeśli nie przeszkadza nam, o nic nie zawadza, ubrania go nie przysłaniają to już połowa sukcesu. Przy zakupie łańcuszka warto uwzględnić splot, który go tworzy. Jedne modele będą bardziej uniwersalne, inne sprawdzą się na specjalne okazje. Splot łańcuszka odgrywa znaczącą rolę, ponieważ wpływa na masywność i wyrazistość biżuterii lub utrzymuje ją w subtelnym, delikatnym wykończeniu.

Oprócz długości naszyjnika ważne są materiały i surowce, z których jest on wykonany

Na miano wyjątkowo rozpoznawalnej i cenionej przez klientów biżuterii zasługuje model naszyjników wykonany ze złota. Jest on zdecydowanie bezkonkurencyjny, kultowy i charakteryzuje się wielofunkcyjnością, dzięki swojej ponadczasowej oprawie. Pięknie się komponuje z eleganckim ubiorem, ale doskonale urozmaica także codzienne stylizacje. Dostępny jest w wielu wariacjach. Krótkie łańcuszki typu chokery powinny być jak najcieńsze, by nie zaburzyć proporcji szyi, obojczyka i twarzy kobiety. Natomiast w innych przypadkach, gdy poszukujemy innego rodzaju biżuterii możemy wybrać standardowe długości naszyjników. W przypadku kobiet za standardową długość łańcuszka uznaje się te, które wahają się w przedziale od 40 do 50. Wybór złotego łańcuszka to wybór klasyki, która jednocześnie dba o każdego. Biżuteria ze złota pasuje do każdego stylu od codziennego, po elegancki szyk. Wybierając dłuższy łańcuszek możemy także postawić na akcent w postaci pięknej zawieszki.

Dla kogo przeznaczone są poszczególne długości łańcuszka?

Nieco dłuższe łańcuszki zarezerwowane są dla dekoltów w szpic, bluzek z głębokimi wycięciami. Możesz kierować się najpopularniejszą długością łańcuszka z tej serii, czyli łańcuszek, którego długość wynosi 45 cm.

Wybierając długie naszyjniki zachęcamy do tego, by w przyszłości zaopatrzyć się w pasującą do odcienia biżuterii zawieszkę. Biżuteria Gabor oferuje w swojej sprzedaży te w kształcie litery, jak i wiele innych, wyszukanych kształtów. Jeśli natomiast twoja górna część garderoby jest dosyć mocno zabudowana, jest wśród niej wiele wysokich dekoltów, raczej odradzamy krótkie naszyjniki. Natomiast takie naszyjniki również mogą znaleźć swoje zastosowanie. Do ubrań z charakterystycznym wycięciem w szpic, w tzw. “serek” idealnie będą właśnie pasować krótkie łańcuszki. Dzięki takim bluzkom zmniejszamy ryzyko, że nasza szyja zostanie wizualnie skrócona. W przypadku wyboru rozmiarów łańcuszka zwracamy uwagę na jeszcze jeden, bardzo istotny aspekt. Obwód szyi może być kluczowy przy wyborze krótkich łańcuszków. Tutaj liczy się dokładny pomiar, tak, by naszyjnik, który oplata szyję nie uwierał, nie uciskał i żeby nie układał się niefortunnie.

Lubisz zmiany i ciągle eksperymentujesz z modą?

Postaw na rodzaj łańcuszka, który łączy w sobie wszystkie te cechy. Mowa o regulowanej biżuterii. Ten typ biżuterii ułatwia Ci dopasowanie odpowiedniej długości biżuterii w zależności od okazji, ale także od stylizacji. Regulowane łańcuszki są funkcjonalne w swojej formule. Dzięki ich wszechstronności możesz tworzyć swoje własne różne długości. Rozmiar łańcuszka jest tutaj umowny, bo to właśnie ty go ustalasz! Czy to nie jest niesamowite? W jednej chwili z krótkiego łańcuszka jesteś w stanie stworzyć naszyjniki średniej długości.

Średniej długości naszyjniki są najbardziej zachowawcze, a jednocześnie najbardziej praktyczne. Będą się wspaniale prezentowały samodzielnie, ale także z zawieszkami. Możesz także zdecydować się na odrobinę szaleństwa i nosić jednocześnie kilka naszyjników. Wciąż modne jest zestawianie ze sobą różnych długości modeli. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą łańcuszków ze stali chirurgicznej, którą są na każdą kieszeń.

Długość łańcuszka powinna odpowiadać na nasze potrzeby

W wyborze odpowiedniej długości łańcuszka może pomóc nam świadomość naszych kobiecych atrybutów. Dzięki biżuterii możemy eksponować to, co chcemy, aby było podkreślone. Ewentualnie odwrócić uwagę od tego, co naszym zdaniem nie powinno być na pierwszym planie. W przypadku długości łańcuszka możemy pozwolić sobie na takie manewry. Właściwy rodzaj splotu łańcuszka mógłby się wydawać kwestią drugorzędną, ale niekoniecznie. Powinniśmy do łańcuszka wybrać splot, który nie zaburzy naszej sylwetki. Nie przytłoczy jej. Dlatego dla drobnych kobiet krótkie łańcuszki o masywnym, ciężkim splocie mogą wizualnie zaszkodzić ich właścicielce, zakłócając jej proporcje. Jak tego uniknąć? Wybierając łańcuszek, który nie jest za krótki, ani zbyt długi. Tutaj pomocna okazuje się uniwersalna długość, czyli 40-45 cm długości. Rozmiary naszyjników zamykające się w tym przedziale będą pasować do niemal każdej kobiecej garderoby. Taka biżuteria pasuje na co dzień, ale także sprawdzi się jako dodatek tworzący wyjątkową kreację wieczorną.

Jak wybrać długość męskiego łańcuszka?

Aby właściwie mierzyć długość naszyjnika dla naszej postury, można postąpić analogicznie jak w przypadku doboru typu łańcuszka dla kobiet. Jedną ze wskazówek w naszym przewodniku był pomiar na podstawie przedmiotów codziennego użytku, czyli np. cieniutkiej wstążki, czy sznurka. Do wyboru naszyjnika dobranego perfekcyjnie do każdego z nas potrzebna będzie nam tasiemka lub rzemyk, który posłuży nam jako potencjalny łańcuszek męski. Gdy zawiążemy sznurek w odpowiednim miejscu na szyi, tak, by liczba cm długości doskonale nam odpowiadała, wtedy już właściwie udało nam się określić właściwą długość łańcuszka, którego poszukujemy. W tabelce z rozmiarami będziemy mieć różne długości naszyjników, ale to właśnie ten uzyskany przez nas wymiar wskaże nam model, który jest stworzony właśnie dla nas.

W przypadku krótszych naszyjników to zainteresowanie nie jest tak wielkie jak to, którym cieszy się typowa długość łańcuszka, czyli 55 cm. Mężczyźni preferują naszyjniki średniej długości i częściej decydują się na grubsze sploty łańcuszków, czego idealnym przykładem jest nieustannie pożądany i poszukiwany przez panów splot królewski lub pancerka.

Kolejną wskazówką, która pozwoli nam dopasować długość naszyjnika, jest ważna część męskiej garderoby. Dla mężczyzny rozmiar łańcuszka wybrać nam pozwoli jego kołnierz koszuli. To jego wymiary pozwolą ustalić, czy potrzebny będzie dłuższy rodzaj naszyjnika, czy nakłoni raczej do wyboru łańcuszka o krótszym splocie. Należy zwrócić uwagę na dokładny rozmiar kołnierza koszuli, jeśli będzie to rozmiar 40, wtedy odpowiedni dla takiego mężczyzny rodzaj łańcuszka ma mniej więcej 50 cm. Jeśli obwód kołnierzyka będzie większy niż wcześniej wymieniony, zalecamy nosić łańcuszek, którego długość będzie wynosić 55 lub nawet 60 cm.

Prawidłowo dobrana długość męskiego łańcuszka zwykle pozwala mu swobodnie opaść na obojczyki. Wybór długości naszyjnika może się trochę różnić, jeśli zdecydujemy się na zawieszkę, czy medalik. W takich sytuacjach proponujemy modele z grupy dłuższych rodzajów łańcuszków (od 60 do 70 cm). W przypadku męskich łańcuszków warto zaprzyjaźnić się z klasyką ze złota. Najpopularniejszy łańcuszek złoty męski jest o splocie pancerka, gucci, czy figaro.

Jak dobrać długość naszyjnika dla dziecka?

Nie powinniśmy kierować się opinią, że dzieci nie lubią nosić łańcuszków. Wręcz przeciwnie. To już od najmłodszych lat zaczynają podążać za trendami w poszukiwaniu swojego stylu. To dobry moment, by pomóc im w kompletowaniu swojej kolekcji. Najlepiej zacząć od ponadczasowej biżuterii.

Dzieci zazwyczaj mają drobniejszą posturę niż dorośli, są zdecydowanie niższe. Długość łańcuszka należy przemyśleć pod kątem ich wzrostu. W kontekście naszych najmłodszych klientów zalecane długości łańcuszków wynoszą około 40 cm. Sprawdzą się one idealnie jako prezent na komunię, czy inne ważne okazje i posłużą obdarowanemu przez najbliższe lata. Łańcuszek warto wybrać z myślą, by sprostał oczekiwaniom w przyszłości. Dlatego zalecamy, by splot łańcuszka wybrać spośród tych najbardziej uniwersalnych, o raczej delikatnym wykończeniu.

Istotna jest nie tylko długość łańcuszka damskiego, ale także jego wzór, motyw przewodni i splot

Dobrze dobrana długość naszyjnika zależy od wielu czynników. W internetowych poradnikach można znaleźć także informacje, że przy wyborze długości łańcuszka warto kierować się przede wszystkim oprawą twarzy, jej kształtem, a także długością i obwodem szyi. Natomiast w głównej mierze powinniśmy podążać za swoimi potrzebami. Tak, by biżuteria była zgodna z naszym gustem. Możemy decydować się na różne długości łańcuszków, jeśli tylko nam się podobają i zapewniają komfort noszenia. Jeszcze raz podkreślmy: idealna długość łańcuszka to taka, którą uznamy za idealną dla nas. Wszystko zależy od Ciebie i twoich preferencji.

Podobne posty