Jak Dobrać Rozmiar Pierścionka? Biżuteria Gabor

Jak wybrać właściwy rozmiar pierścionka?

Choć pytanie o to, jak znaleźć odpowiedni rozmiar pierścionka wydaje się zagadką nie do rozwiązania, współczesną enigmą świata jubilerskiego, to chcielibyśmy uspokoić naszych, wszystkich czytelników, że niesłuszne są wszelkie tego typu obawy.

Dobrać rozmiar się da, co więcej można to nawet zrobić bez wychodzenia z domu! Tabela rozmiarów czasami przypomina błąkające się po planszy cyferki i liczby. Trudno z niej odczytać, z czym tak naprawdę mamy do czynienia. Dopiero z czasem jest ona rzeczywiście pomocna. A jak doprowadzić do tego, żeby była dla nas całkowicie czytelna?

Poznaj swój rozmiar jubilerski

Tabela rozmiarów przedstawia rozmiary pierścionków wraz z pierścionka średnicą, obwodem, a bardzo często także z ich zagranicznymi odpowiednikami. Amerykańskie rozmiary pierścionków różnią się od brytyjskich, a te z kolei są inne niż europejskie. Rozmiary pierścionków rozpoczynają się standardowo od rozmiaru 5, a kończą najczęściej na rozmiarze 28. Różne rozmiary pozwalają każdej kobiecie znaleźć dla siebie wymarzony model. Szczególnie jest to ważne, gdy ktoś zamierza dobrać rozmiar obrączki albo gdy wybranie odpowiedniego rozmiaru dotyczy tak poważnej sytuacji jaką są zaręczyny. Zdarza się natomiast, że rozmiar palca przyszłej żony jest nieznany. Co wtedy?

Palec prawej ręki różni się od lewej?

To całkowicie normalne, nasze ciała nie są symetryczne, różnią się od siebie wyglądem i wielkością. Twoja lewa i prawa dłoń najprawdopodobniej również nie są identyczne, choć optycznie mogą wydawać się bliźniaczkami. Zazwyczaj jest to różnica jednego rozmiaru, dlatego należy mieć to na uwadze przy zakupie. Rozmiar palca lewej dłoni potrafi być o rozmiar większy lub mniejszy od prawego palca. Rozmiar pierścionka należy dobrać także z uwzględnieniem tego, czy pierścionek noszony ma być na palcu serdecznym, czy innym. Kobiety noszą najczęściej pierścionek zaręczynowy na palcu, do tego przeznaczonym, czyli na serdecznym palcu. Obwód palca ma tutaj znaczenie. Przy zakupie pierścionka należy uwzględnić to, że ludzka dłoń może się zmienić, np. puchnąć od ciepła, czy ze zmęczenia i z wiekiem zmienić swój wygląd. Przy korekcie rozmiaru pierścionka takie powody są niezwykle częste i nie stanowią większego powodu do zmartwień. To naturalne.

Jak dobrać rozmiar pierścionka na podstawie samodzielnego mierzenia?

Rozmiar powinien być kojarzony ze średnicą wewnętrzną pierścionka. Pomiar średnicy pierścionka nie powinien skupiać się na jego zewnętrznej stronie, ponieważ może to być zgubne. Pierścionki dostępne są w wielu opcjach grubości, dlatego takie mierzenie jest niepoprawne i może doprowadzić do tego, że zakup pierścionka będzie nietrafiony. Skoro już wiemy, jakich błędów się wystrzegać to, co dalej? Jak dopasować pierścionek dla siebie lub dla bliskiej nam osoby?

Zmierzyć rozmiar palca można również w domowych warunkach

Wybór idealnego pierścionka pozwala nam uniknąć ucisku i jednocześnie chroni nas przed zsuwaniem się biżuterii z palca. Należy dobrać pierścionek tak, by nie powodował dyskomfortu. Powinien swobodnie oplatać palec. Zmierzyć rozmiar biżuterii możemy w zaciszu domowym przy pomocy niepozornych przedmiotów. Miarka jubilerska jest niesamowicie przydatna podczas ustalenia rozmiaru pierścionka, ale jeśli nie jesteś szczęśliwym posiadaczem tego przyrządu to nic straconego.

Rozmiar pierścionka jest wiarygodny wtedy, gdy mierzony palec pozostaje w swojej naturalnej wielkości. Staraj się nie nadwyrężać palca mierząc go kolejny raz. Stosuj przerwy. Twoja dłoń musi się zregenerować przed kolejnym pomiarem, ponieważ inaczej wynik, który otrzymasz może być zakłamany ze względu na opuchliznę lub lekkie podrażnienie. A wtedy nawet tabela, która pokazuje rozmiary pierścionków okaże się nieprzydatna.

Poznaj obwód palca

Jedno jest pewne: musimy wiedzieć, jaki mamy rozmiar palca, żeby odpowiednio dobrać dla siebie biżuterię. Jak to zrobić? Czy są jakieś sprawdzone metody, by poznać swój rozmiar jubilerski? Najpopularniejsze rozmiary pierścionków mieszczą się w przedziale od 11 do 14. Dokładne zmierzenie obwodu palca gwarantuje nam absolutną pewność i uniknięcie rozczarowania. Najczęstszy rozmiar pierścionka niekoniecznie musi odpowiadać temu, który zazwyczaj zdobi palec lewej lub prawej dłoni bliskiej nam osoby. Na nasze palce może pasować większy rozmiar niż ten podany w statystykach, ponieważ jesteśmy różni i warto o tym pamiętać.

Każdy obwód wewnętrzny pierścionka różni się od poprzedniego milimetrami, więc aby określić rozmiar pierścionka musimy być niezwykle precyzyjni. Samodzielny pomiar rozmiaru palca nie należy do najłatwiejszych metod, dlatego możesz poprosić kogoś o pomoc. Na pewno znajdzie się ochotnik.

Swój rozmiar pierścionka możesz zmierzyć za pomocą miarki

Wewnętrzny obwód pierścionka można zmierzyć za pomocą miarki jubilerskiej, ale nie tylko. Na pewno posiadasz domową miarkę. Centymetr krawiecki zawiń wokół swojego palca, tak, by go opinał, ale jednocześnie nie uciskał. Następnie zaznacz na podziałce centymetrowej obwód, który otrzymałeś i przyrównaj go do tych obecnych w tabeli. W ten sposób uda ci się sprawdzić rozmiar pierścionka na podstawie obwodu. Pamiętaj jednak o tym, że tego rodzaju pomiar może nie być precyzyjny.

Czy mierzenie palca za pomocą nitki jest skuteczne?

Sznurek, nitka, wstążka, rzemyk – cokolwiek masz pod ręką może posłużyć jako twoja prowizoryczna miarka! Analogicznie jak w przypadku centymetra krawieckiego tasiemkę, którą posiadamy, owiń wokół palca, by przylegała do jego powierzchni i flamastrem zaznacz punkt, w którym domyka się obwód wewnętrzny. Najlepiej robić to bliżej nasady, tuż za kostką. Możemy ustalić rozmiar pierścionka korzystając z tej metody, natomiast musimy liczyć się z tym, że nie jest ona w swojej prostocie doskonała.

Jak zmierzyć średnicę wewnętrzną pierścionków?

Możesz zmierzyć pierścionek suwmiarką. W ten sposób uda ci się określić rozmiar palca na podstawie jego szerokości. Suwmiarka nie powinna dociskać palca z obu jego stron zbyt mocno. Dzięki temu uda się zmierzyć średnicę pierścionka. Wynik, który uzyskasz porównaj z kolumną poświęconą średnicy pierścionka. Suwmiarka pozwala mierzyć pierścionki w kilku miejscach i sprawdzi się idealnie, jeśli nasza biżuteria nie ma klasycznego, okrągłego kształtu. Jak już uda ci się zmierzyć rozmiar pierścionka to zachęcamy do zapoznania się z ofertą Biżuterii Gabor, szczególnie z biżuterią wykonaną ze złota próby 585. Posiadamy również pierścionki z niezawodnej stali chirurgicznej lub sztuczną biżuterię. A jeśli jakiekolwiek pomiary są ci nie w smak, zawsze możesz zdecydować się na regulowaną biżuterię, która jest świetną alternatywą dla klasycznych pierścionków.

Pomocna dłoń jubilera?

Najbardziej precyzyjne mierzenie naszego palca zapewni nam stacjonarna wizyta w punkcie jubilerskim. W salonie jubilerskim możemy liczyć na fachową pomoc. Rozmiar pierścionka zostanie ustalony dzięki wykorzystaniu wzornika, taśmy lub trzpienia miarowego. Jednak nie każdy ma możliwość udania się do najbliższego punktu jubilerskiego.

Wykorzystanie specjalistycznych przyrządów pomiarowych będzie wskazane przede wszystkim wtedy, gdy zależy nam na tym, by poznać idealny rozmiar pierścionka zaręczynowego. Co więcej, właściwy rozmiar obrączki jest szczególnie ważny, ponieważ to właśnie ten symbol miłości będzie gościł na serdecznym palcu prawej dłoni ukochanej osoby.

Dobór rozmiaru pierścionka przybiera różne oblicza. Wszystko zależy od tego, czy przynieśliśmy ze sobą reprezentanta tej niezwykłej kategorii wśród biżuterii, czy będziemy bazować na tym, co mamy: naszej obecności. Wtedy konieczne okazać się może zmierzenie palca na miejscu.

Jak dobrać właściwy rozmiar pierścionka dla ukochanej?

Zdajesz sobie sprawę, że nie możesz rozpocząć dochodzenia w sprawie rozmiaru palca kobiety, dla której planujesz zakupić idealny pierścionek. Ponieważ niezbędne jest zachowanie pełnej dyskretności. To ma być wyjątkowa niespodzianka. Nieprzemyślany krok może wszystko zepsuć, a szczególnie stawianie takiej osoby w ogniu bezpośrednich pytań o określenie rozmiaru noszonej przez nią biżuterii. Nie o to nam chodzi i spróbujemy tego uniknąć. Sprawdzenie rozmiaru palca podczas snu również jest ryzykowne. Istnieją mniej inwazyjne i rzucające się w oczy metody.

Jeśli nie znasz rozmiaru palca swojej ukochanej, ale masz dostęp do innego pierścionka, który nosi, to dokonać pomiaru możesz z łatwością. Wystarczy, że zaniesiesz biżuterię do jubilera. Warto również podpytać grono znajomych, ponieważ kto wie, może twoja ukochana podzieliła się informacją o rozmiarze biżuterii z innymi.

I pamiętaj, szczerość również popłaca. Zawsze możesz zapytać swoją dziewczynę wprost, a będziesz pewien, że wybierane rozmiary pierścionka na pewno będą pasowały doskonale. Dobrze dobrany rozmiar pierścionka zapewnia, że biżuteria nie będzie uwierać w żadnym punkcie ani nie ześlizgnie się z palca, jak w przypadku za dużego modelu. Dobrze dobrany rozmiar ma znaczenie, ponieważ przekłada się na komfort noszenia.

Masz rozmiar swojego pierścionka, co dalej?

Rozmiar przyniesionego pierścionka to już połowa sukcesu, teraz przed Tobą stoi większe wyzwanie. Wybór rozmiaru to błahostka w porównaniu do tego, gdy jeszcze czeka cię wybór pierścionka – konkretnego modelu spośród niesamowicie obszernej oferty. Ale ta przygoda również może być wyjątkowym wspomnieniem. Wręczając wybrany pierścionek ukochanej osobie pamiętaj o jego wymiarze symbolicznym i o tym jak wielkie znaczenie dla bliskiej ci osoby ma sam gest. Uchwycenie tej niezwykłej chwili jest ostatecznie najważniejsze.

Poniżej przedstawiamy tabelę z rozmiarami pierścionków:

Rozmiar pierścionka:Obwód wewnętrzny:Średnica wewnętrzna:
Rozmiar 646 mm14,5 mm
Rozmiar 747 mm14,8 mm
Rozmiar 848 mm15,2 mm
Rozmiar 949 mm15,5 mm
Rozmiar 1050 mm15,8 mm
Rozmiar 1151 mm16,2 mm
Rozmiar 1252 mm16,5 mm
Rozmiar 1353 mm16,8 mm
Rozmiar 1454 mm17,2 mm
Rozmiar 1555 mm17,5 mm
Rozmiar 1656 mm17,8 mm
Rozmiar 1757 mm18,2 mm
Rozmiar 1858 mm18,5 mm
Rozmiar 1959 mm18,8 mm
Rozmiar 2060 mm19,2 mm
Rozmiar 2161 mm19,5 mm
Rozmiar 2262 mm19,8 mm
Rozmiar 2363 mm20,2 mm
Rozmiar 2464 mm20,5 mm
Rozmiar 2565 mm20,8 mm
Rozmiar 2666 mm21,2 mm
Rozmiar 2767 mm21,5 mm
Rozmiar 2868 mm21,8 mm
Rozmiar 2969 mm22,2 mm
Rozmiar 3070 mm22,5 mm
Rozmiar 3171 mm22,8 mm
Rozmiar 3272 mm23,2 mm
Rozmiar 3373 mm23,5 mm
Rozmiar 3474 mm23,8 mm
Rozmiar 3575 mm24,2 mm
Jak Dobrać Rozmiar Pierścionka? Biżuteria Gabor
jak dobrać rozmiar pierścionka? Biżuteria Gabor

Podobne posty